Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Pvc 10 Atü Havuz Boruları ve Fitting Malzemeler

Pvc 10 Atü Havuz Boruları ve Fitting Malzemelerinin önemi, suyun insan hayatı için vazgeçilmez bir önemindendir. O kadar ki insanların bu ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kilometrelerce söz konusu olan bu su taşımacılığı yapılabilir. Havuz tesisatı boru ve fittings malzemeler Su taşımacılığı gerek yapılması gerekenler ile gerekse de kullanılması zorunlu olan çeşitli malzemeler ile oldukça önemli olan konulardan birisidir.

Pvc 10 Atü Havuz Boruları ve Fitting Malzemeler

Çünkü insanların temiz suyu tüketmesi için ve var olan temiz suyu yine en temiz hali ile uzaktaki yerleşim yerlerine ulaştırması için oldukça dikkatli olup gerekli olan teknolojiden yararlanmaları gerekir. Dikkat edildiğinde birçok yerleşim yerine suyun ulaştırılması için boruların kullanıldığı rahatlıkla görülebilir. İşte söz konusu olan bu boruların kaliteli olup hijyenik olması oldukça önemlidir.

Kullanılan Borular

Su taşımacılığı için kullanılan borular diğer borulara göre daha farklı özelliklere sahip olabilir. Bunun nedeni de suyun temiz ve hijyenik bir şekilde taşınmasıdır. Örneğin taşınan doğal gaz veya petrol için kullanılan borular ve özellikleri ile temiz su taşımacılığı için kullanılan ürünlerin ve boruların sahip olduğu özellikler birbirinden farklıdır. Bu farklılığın en temel nedeni de yukarıda bahsedilen temiz su taşıma amacı ve kaygısıdır. İşte son dönemlerde sıklıkla karşılaşılan  10 atü pvc havuz boruları nelerdir?, sorusu da kullanılan bu ürünlerin özelliklerini bilmek açısından önemlidir.

PVC Havuz Boruları

Evde kullanılan temiz su veya kullanılacak olan havuz suyu taşımacılığında sıklıkla kullanılan bu boruların belli başlı bazı özellikleri vardır. Çünkü gerek yapılış malzemeleri ile gerekse de işlevi ile tamamen su taşımacılığı için kullanılıyor. Bu özellikler;

  • Kullanım alanı su taşımacılığı ile beraber kimya, petrokimya, gaz ve petrol taşımacılığıdır,
  • PVC malzemeleri ile üretilen ve yüksek dayanıklılık özelliğine sahip olan,
  • Yapıştırma ve geçme muflu üretim gibi özellikleri ile özel üretimdir.

Bu borular ile ilgili olarak üzerinde durulması gereken konulardan birisi dayanıklılıktır. Bu nedenledir ki pvc malzemesi kullanılmış ve bu konu önemsenmiştir. Bu dayanıklılığın altında yatan bir diğer neden de basınçlı sulara karşı söz konusu olan bu boruların herhangi bir hasar görmelerini engellemektir.

Boru Çapları

Boru çapları kullanılacağı alana ve işlevine göre farklılık gösterebilir. Çünkü kullanım alanı oldukça geniş olan bu özelliklere sahip borulardan gaz, petrol ve su geçişi sağlanıyor. Bu denli geniş bir çalışma alanında kullanılan bu boruların kullanım alanına göre farklı çaplarda üretileceği oldukça olağandır. Bu çap petrol taşımacılığı için farklı gaz taşımacılığı için de farklı olabilir.

Kullanım Alanları

Kullanım alanı oldukça geniş olan bu boruların petrol, gaz ve su taşımacılığı için kullanıldığından bahsedilmişti. Bütün bu kullanım şekillerine bağlı olarak da pek tabi üretimleri farklı oluyor. Gerek yapılış malzemeleri gerekse de çapları ile farklılık gösteren bu boruların sık sık kullanıldığı günümüzde en fazla kullanılan alanlardan birisi de havuzlardır.

Havuzlarda su taşımacılığı için kullanılan bu boruların oldukça dayanıklı olması gerekiyor. Çünkü havuz taşımacılığında kullanılan borular su değişimi sırasında ortaya çıkan yüksek basınca ve tazyike dayanıklı olarak üretilmiş borulardan oluşması gerekiyor.

Aksi takdirde sürekli olarak bu boruların yırtılması veya çatlaması durumları ile karşılaşılabilir. Bunun önüne geçmek için de yüksek su basıncına dayanıklı olan boru üretimleri yapılıyor.

×