Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

HAVUZ LAMBALARI
Havuz ile ilgili en temel bileşenlerden birisi de havuz aydınlatma lambalarıdır.

Havuz Aydınlatma

Havuz Lambası

Havuz ile ilgili en temel bileşenlerden birisi de havuz aydınlatma sistemleridir. Eğlenceli ve güvenilir bir havuz keyfinin söz konusu olması adına aydınlatma sürecinin dikkate alınması ve doğru havuz lambası elemanları ile havuzda hedeflenilen aydınlığın sağlanılması gerekir. Bu konuda birden fazla havuz lambası seçenekleri ihtiyaca ve hedefe göre tercih edilebilir. Dikkat edilmesi gereken husus ise, lambaların birinci sınıf malzemeden imal edilip ve ip 68 standartlarına uygun olması, uzun süre kullanım ömrüne sahip modellerden oluşmasıdır.

Havuz aydınlatma planı

Havuzlar doğal ışıkla aydınlanır. Ancak havuz armatürleri ile yapay aydınlatma sağlanır. Her ikisinin kombinasyonu ile havuz içi aydınlatma güvenli bir hale gelir. Klasik bir yüzme havuzu için 300 lüks aydınlatma sistemi yeterli olabilir. Ancak bazı yarışmaların düzenlendiği ve büyük havuzlar için gereken aydınlatma daha iyi seçilmelidir. Havuz aydınlatma lambası tasarımı doğru şekilde projelendirilmesi gereken bir konudur. Profesyonel ekipler tarafından yapılması gereken planlamanın havuz yüzeyinde yansıma ve parlama oluşturmayacak şekilde projelendirilmesi gerekir.

Düşük açıyla havuza yansıtılan ışıkların parlama yapması mümkündür. Bu nedenle 50 derecelik açıdan daha küçük dereceli açılar havuz aydınlatması için uygun olmaz. Profesyonel havuz ışıklandırma sistemleri ile en doğru açının sağlanması gerekir. Böylece, havuz yüzeyinde herhangi bir yansıma söz konusu olmaz. Bu yansımalar, can kurtaran gibi güvenlik ekibinin yüzenleri görmesini engellediği gibi aynı zamanda havuz kullanıcısını'da rahatsız etmektedir. Acil bir müdahale gerekmesi halinde verimli bir müdahale gerçekleşmez.

Ayrıca yüzücüler için de aydınlatma sistemi sorun haline gelebilir. Ucuz, doğru tercih edilmeyen aydınlatma sistemleri nedeniyle yüzme keyfi yaşayan kişilerin gözlerinde ışıktan kaynaklı kamaşma yaşanır. Bu da, görüş açılarını engeller. Bazı kazalara neden olabilir. Bu tip bir durumun yaşanmaması adına havuz aydınlatma sistemin doğru seçimi ve planlanması önemlidir. ayrıca, aydınlatma sisteminin uzun ömürlü olması, bakım gerektirmemesi ve sağlıklı ışık sağlamasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir elektrik kesintisinin yaşanması halinde acil bir aydınlatma sistemi de planlanmalıdır. Böylece, havuz güvenliği her koşulda maksimum sağlanılabilir. Bodrum havuz lambaları havuz aydınlatma armatürü çeşitleri ile birlikte tüm su altı havuz lambalarını bodrum gündoğan e-havuz market mağazamızdan temin edebilirsiniz

"Farklı Fikirlere Farklı Çözümler Sunuyoruz."

Bodrum Havuz, Kalitemiz Farkımız

×