Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Havuz Su İzolasyonu konut havuzları, site havuzları ve turizm işletme havuzlarının, su kaçırmasını önlemek ve havuz çevresinden havuza sızabilecek, insan sağlığına zararlı maddelerin havuz suyuna karışmaması amacıyla yapılır. Su sızıntılarını önlemek amacıyla uygulanan işleme Havuz Su İzolasyonu denir.

Havuz Su İzolasyonu Nedir?

Kimyasal atık içerikli havuzlara, açık veya kapalı yüzme havuzlarına ve dekoratif havuzlara izolasyon yapılması gereklidir. Bu tür havuzlarda izolasyon uygulaması yapılmaması durumlarında, kimyasal atık içerikli havuzlar, zamanla yıpranır.

Havuz Su İzolasyonu

Havuz Su İzolasyonu Nasıl yapılır?

Kimyasal Atık Havuzu İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

İçerisinde kimyasal atık bulundurulan bu havuzlarda, zamanla korozyon, oksitlenme gibi durumlar oluşur. Bu tür havuzlara Havuz Su İzolasyonu yapılırken, önce zemin temizlenir sonra kristalizayon sıvısı zemin yüzeyine uygulanır. Bunun sonrasında kristalize yalıtım harcı uygulanır. Bu işlemden sonra ise tekrar kristalize sıvılar uygulanır.

Kimyasal Atık Havuz Su İzolasyonunda, kimyasal içerikli arıtma tesis depolarında ve havuzlarında kullanılan yalıtım malzemeleri yüksek asit direncine sahip olmalıdır.

Yüzme Havuzu İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Yüzme amaçlı Havuz Su İzolasyonuda ilk olarak segregasyon oluşmuşsa bunların tamiratı yapılır. Havuz içinin köşeleri, ovalleştirilir, lüzumu dahlinde sızdırmazlık bantı uygulanır. Yüzme havuzlarındaki tayrot boşluklarının içi matkapla boşaltılır. Sonra tayrot boşluklarına dolgu işlemi yapılır. Yüzme amaçlı Havuz Su İzolasyonuda kullanılacak malzemeler insan sağlığına zararlı olmamalıdır.

Yüzme havuzlarındaki su sızıntıları zamanla çoğalarak, çatlakların derinleşmesine neden olur. İlerisinde ise havuzun yıpranmasına sebep olur. Havuz içindeki suyun çatlaklara yaptığı basınç, bu çatlakları büyütür ve havuzu kullanılamaz hale gelmesine yol açar.

Dekoratif Havuzu İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Dekoratif havuzların su izolasyonu yapılmadan önce havuz temizlenir, toz ve kirler temizlenir, sonra havuzda çatlaklar varsa bunlar tamir edilirler. Dekoratif Havuz İzolasyonu kristalize ürünler ile veya bitüm esaslı yapı ürünleriyle yapılır. 

Dekoratif havuzların su izolasyonu, diğer havuz türleriyle kıyaslanmayacak kadar mühim değilse de, bu tür havuzların da kullanılmaya devamı için izolasyonunun yapılması gereklidir.

Havuz izolasyonu, havuz izolasyon malzemesi, havuz yalıtım malzemesi, havuz su yalıtımı, havuz yalıtımı, havuz su yalıtım malzemeleri, havuz için su yalıtım malzemesi için bizi arayabilir veya e-havuzmarketi.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Neden Biz?

24 Yıllık Deneyim

Konularında Uzman Kadromuz birlikte 24 Yıllık Deneyim ve Tecrübemiz İle Siz Değerli Müşterilerimize Kesintisiz Hizmet Veriyoruz!

Kaliteli hizmet

Yaptığımız işe hakimiz, titiz çalışıyor ve tüm havuz sektöründeki müşterilerimiz için yüksek kalitede ürünler imal ediyoruz.

Güçlü Kadromuz

Başarılı bir sistem için en kritik aşama doğru ekipmanı seçmektir. Doğru ürün seçimi titiz bir mühendislik ön çalışması, uzmanlık ve tecrübe gerektirir.

×