Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Betonarme havuz yapılırken hafriyat yapılıp, blokaj yapılırken, çevreden gelecek suların havuzda, gelmesi unsuru da düşünülmelidir. Havuz suyunun sağlıklı bir biçimde taşması ve temizlik açısından havuzun eğimi iyi planlanmalıdır. Zemin ve perdeler yapılırken, süzgeçler, rögarlar, borular, aydınlatma armatürleri için kovalar ve diğer parçalar da monte edilmelidir.

Betonarme Yüzme Havuzu

Havuzun içinde yapısal eklerden kaçınılırken, havuzun etrafındaki yapısal ekler bırakılmalıdır. Su ile dolu havuz ile toprağa oturan çevre koridorları ve terasların statik çalışmaları farklı olduğu için dilatasyon yapılmalıdır. Burada dikkate alınması konu bu yapısal ekler, herhangi bir malzemeyle kaplanmamalıdır.

Betonarme havuz

Havuz izolasyonu açısından beton dökülürken, soğuk derz bırakılmamalıdır. Havuz yapımında, beton döküldükten sonra,  havuz yüzeyinde sıva düzeltilmesi yapılacaksa, sıvanın katkı malzemesi ile yapılması ve uygulanması gerekir.

 

Betonarme havuz

Betonarme havuz

Neden Biz?

24 Yıllık Deneyim

Konularında Uzman Kadromuz birlikte 24 Yıllık Deneyim ve Tecrübemiz İle Siz Değerli Müşterilerimize Kesintisiz Hizmet Veriyoruz!

Kaliteli hizmet

Yaptığımız işe hakimiz, titiz çalışıyor ve tüm havuz sektöründeki müşterilerimiz için yüksek kalitede ürünler imal ediyoruz.

Güçlü Kadromuz

Başarılı bir sistem için en kritik aşama doğru ekipmanı seçmektir. Doğru ürün seçimi titiz bir mühendislik ön çalışması, uzmanlık ve tecrübe gerektirir.

Sıkça Sorulan Sorular

Filtrasyon havuz suyundaki kirleri emen filtre deposu, kuvars kumuyla doludur. Havuz suyundaki kirler filtre deposundan geçerken emilir ve temizlenir, temizlenen su tekrar vanadan geçerek havuza döner, bu döngüye filtrasyon denir.
Havuzda su sirkülasyonu zayıflar. Filtreler kirlendiği zaman, suyun filtreden geçiş hızı düşeceği için basınç yükselir, gösterge rengi kırmızıya geçer.
Skimmerli sistem, havuz suyunun bir veya daha çok yerden emilmesine bağlı olan sistemdir.
Makina Dairesi; elektrik panosu, havuz vanaları, pompa, kum filtresi, trafo ve bunların tesisatlarının bulunduğu yerdir.
Elektrik ünitelerin kontrolünü, vanalarının kontrolünü, motor pompa kontrolünü, filtrelerin kontrolünü yapabilirsiniz.
Havuzun duvarındaki su hattına ve havuz pompasının emiş ucuna bağlı olan birimlere Skimmer denir. Filtre emmesiyle, havuz suyu ve havuz yüzeyindeki yapraklar gibi maddeleri skimmer çekerek, havuz pompasının ön sepetinde birikmesi istenmeyen maddeleri süzen skimmer sepetinde tutar.
Havuz sirkilasyonu sırasında skimmerdeki sepete, sudaki kirler birikir. Bu kirler düzenli olarak, skimmerin üst kapağı açılarak, skimmer sepetinde biriken atıklar temizlenir.
Havuz suyunun seviyesini azaltmak ya da havuz suyunu doğrudan kanala akıtmak için, havuzun tabanına monte edilmiş birime dip emişi denir.
×