Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

TUZLU HAVUZ SİSTEMLERİ
Firmamızın otomatik sistemleri sayesinde sudaki tuz seviyesini sürekli kontrol ederek, istenilen...

Havuzum için tuz sistemi uygun mu?

Havuzum için tuz sistemi uygun mu?

Son zamanlarda, gittikçe daha fazla sayıda ev sahibi tuzlu su yüzme havuzlarında faydalanmayı seçti. Başka bir deyişle, normal yüzme havuzlarına tuz klor jeneratörleri veya bir tuz sistemi benimsemişlerdir. Bir tuz klor jeneratörü nasıl çalıştığını açıklamak ve yüzme havuzuna getirebileceği bazı avantaj ve dezavantajları listelemek için biraz zaman ayırmak istedik. Basitçe söylemek gerekirse, bir tuz klor jeneratörü (ayrıca bir tuz sistemi veya bir tuz klorlama cihazı olarak da bilinir), sodyum klorürden (tuz) klor oluşturan bir yüzme havuzu klorlama sistemidir. Bir tuz klor jeneratörü çalışmadan önce, yüzme havuzu suyunun tuz konsantrasyonu 3.000 ppm (milyonda parça) olmalıdır. Tuzlu su yüzme havuzunun dolaşım sisteminden geçerken, tuz klor jeneratörüne girer ve bir tuz hücresinden geçer. Tuzlu su hücre içinden akarken, hücre içindeki yassı ve dikdörtgen plakalara düşük voltajlı bir doğru akım uygulanır, elektroliz başlatılıyor. Elektroliz yoluyla, tuz ve su hidrojen gazı ve hipokloröz aside ayrılır. Hidrojen gazı, basitçe yüzme havuzu suyunu küçük kabarcıklar şeklinde bırakır. Hipokloröz asit yüzme havuzu suyunu sterilize eder ve sonuçta tekrar tuza geri döner ve işlem tekrarlanır.

Bodrum'a özel kampanyamızdan yararlanmak istermisin?

Tuz Klor Jeneratörlerinin Avantajları

Tuz klor jeneratörü, ev sahiplerine çok çeşitli avantajlar sunar. Müşterilerimiz tuzlu klor jeneratörlerini severler çünkü çoğu yüzme havuzu kimyasal bakım ihtiyacını ortadan kaldırırlar (bu bakım maliyetlerini düşürür). Örneğin, elektroliz bölgesinde (tuz hücresi), klor o kadar konsantredir ki, yüzme havuzu suyu süper klorludur, kloramin ve alg birikimini önler. Başka bir örnek olarak, tri-chlor gibi sterilizatörler çok düşük pH seviyelerine (bazıları 2.8 kadar düşük) sahiptir, bu da yüzme havuzunun pH'ını önemli ölçüde düşürebilir. Çok düşük pH seviyelerinde dezenfektan kullanan ev sahipleri, pH'daki düşüşü dengelemek için liberal miktarda sodyum karbonat kullanmalıdır. Öte yandan, tuz klor jeneratörler, neredeyse nötr pH seviyeleri ürettikleri için, varsa birkaç ek kimyasal gerektirir.

Tuz Klor Jeneratörlerinin Dezavantajları

Tuz klor jeneratörü ile ilgili birkaç dezavantaj vardır. Belki de en belirgin olanı, yüzme havuzu ekipmanları üzerindeki olumsuz etkileridir. Tuz aşındırıcıdır ancak normal çalışma aralığında tutulursa iyi huyludur. Ancak, 6.000 ppm'den fazla artmasına izin verilirse, yüksek tuz konsantrasyonları tırabzanların, aydınlatma sistemlerinin ve yüzme havuzu kaplamalarının bozulmasına katkıda bulunabilir. Havuz suyunun sürekli olarak havuzda kalması ve buharlaşması halinde ortaya çıkan tuz konsantrasyonunun artacağı ve bu nedenle durulanmadığı veya yağmurla seyreltilmediği sürece tuz hasarı yaratma potansiyeline sahip olması durumunda özen gösterilmelidir.  Bodrum havuz personeli, Tuz Sisteminizi kurmak, onarmak ve bakımını yapmak için geniş bilgiye sahip eğitimli uzmanlardır. Tuz klor jeneratörleri hakkında daha fazla bilgi için,

 

"Ekolojik Havuz Sitemleri"

Farklı Fikirlere Projesyonel Çözümler

×