Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Neden Tuz Klor Jeneratörü?

Tuz Klor Jeneratörü ister özel meskeninizin bahçesinde, ister sitenizde havuz kullanıyor, isterseniz ticari bir havuz işletiyor ya da konaklama tesisiniz de havuz imkânı sunuyor olun, havuzun temizliği, sağlığı ve güvenilirliğini sağlamak için bakım yapmak için kullanılır. Havuz bakımı da özen isteyen bir iştir ve çeşitli pratik havuz malzemeleri gerektirir.

Ekolojik Havuz Sistemleri ve Faydaları

Havuz bakımı konusunda insanları rahatlatmak ve işlerini kolaylaştırmak üzere sürekli olarak çalışan uzmanların araştırmaları sayesinde ortaya çıkarılan en yeni yöntem tuzlu havuz sistemini doğurmuştur. Ve gerçekten de çok faydalı olarak tüm dünyada hızla popülerleşmiştir.
Sunduğu avantajlarla bu yöntem haliyle ülkemizde de hıza yaygınlaşmış olup bugün neredeyse havuzların %95’inde kullanılmaktadır.
Peki neden bu kadar popüler ve faydası nedir?

Neden Tuzlu Havuz Sistemi

Bu sistemin temelindeki ürün tuz klor jeneratörüdür. Tuz klor jeneratörleri havuz suyunuz için gerekli olan klor ihtiyacını az miktardaki tuz ile doğal yollardan karşılayan pratik ve ekonomik bir cihazdır. Böylece havuzlarda dezenfeksiyon daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır.
Havuzunuzdaki suyun berraklığını sağlamak ve havuz ortamını yosun, zararlı bakteriler gibi istenmeyen unsurlardan korumak için artık ihtiyacınız olan şeyler sadece şu üç temel öğedir:

Su, Tuz ve Elektrik Enerjisi

Tuz klor jeneratörleri, temel olarak içine tuz eklenmiş havuz suyunu filtreden geçirip elektroliz yöntemiyle işleme tabi tutar ve sudaki tuzu klor gazı haline dönüştürür. Sonra da yeniden havuz suyuna aktarır.
Yani basit bir ifadeyle sizi havuz suyunuzda dezenfeksiyon amacıyla klor bulundurmak üzere çok sayıda kimyasal madde kullanmaktan kurtararak, kloru tuzdan elde etmenizi sağlar.

Tuz Klor Jeneratörü

Tuz Klor Jeneratörlerinin Artıları

Tuz klor jeneratörlerinin pek çok faydaları ve avantajları vardır:

Sağlık – Her şeyden önce daha sağlıklı bir ortam sunar. Hafif ve doğal bir antiseptik olan tuz, insan tenindeki tahriş olma oranını çok daha aza indirir. Gözlerdeki yanma ve acıma de doğal olarak ortadan kalkacaktır. Tuzlu havuz sisteminde su çok daha iyi hissedilmektedir. Klor yüzünden ortaya çıkan rahatsız edici, ağır koku ve tat da en az düzeye inmiş olacaktır.

Güvenlik – Daha güvenli bir sıhhileştirme aracıdır. Gerek insan sağlığı gerekse çevre açısından pek çok potansiyel tehlikeler taşıyan kimyasal maddeleri havuzunuzdan uzak tutabilme imkanı sağlar. Ayrıca gaz kloru ya da kimyasalları depolamaktan da kurtulmuş olursunuz.
Kolaylık – Otomatik çalışması ve kendini kontrol eden ve dengeleyen bir sistem olması sebebiyle havuz bakımını oldukça kolaylaştırır. Periyodik olarak temizlemeniz gereken malzemeler yalnızca elektrotlardır. Havuzunuzda boyama ve lekelenmelere yol açmayan bu sistem sayesinde havuzunuzda asgari bakım gereksinimi duyarsınız.

Ekonomi – Yüksek ücretli ve üstelik endüstriyel yollarla üretilen klor çeşitlerini satın almak zorunda kalmayacaksınız. Bunun yanında bu klor türevlerini taşıma, depolama, sürekli ölçümleyerek kullanma gibi masraf ve zahmetlerden de kurtulmuş olacaksınız.
Tuzlu havuz sistemleri için kullanılan bu yöntem esasen endüstriyel ortamlarda eskiden beri kullanılan bir yöntemdir. Ancak daha yaygın ve kolay bir kullanım için bu işlemi yapan cihazların boyutları ve tasarımları güncellenerek ticari bir ürün haline getirilmiştir.
Gerek fiziksel satış gerekse online mağazalarından her tür havuz malzemeleri tedarikini sağlayan Bodrum Deva Havuz olarak tuzlu havuz sistemleri için de en uygun ve kaliteli tuz klor jeneratörleri satışını gerçekleştiriyoruz.

Tuz klor jeneratörü fiyatlarına buradan inceleyebilirsiniz.

×