Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Bodrum Havuz Kimyasal İlaçları

Havuz Kimyasal İlaçları, özellikle havuzların daha fazla kullanıldığı yaz mevsiminde kullanılması, adeta zorunlu hale gelmektedir. Havuzu kullanan insanların sağlığı korumak adına, havuz kimyasal ilaçları kullanılır. Temizlik yapılırken kullanılan kimyasalların mahiyeti de bir o kadar önemlidir. Çünkü yapılan temizlik ne kadar titiz bir şekilde yapılırsa yapılsın hatalı kullanılan bir kimyasaldan dolayı çok büyük sorunlarla karşılaşılabilir. Temizlikte kullanılan Dezenfektan havuz kloru diğer kimyasal maddeleriyle birlikte ayrıca havuzun temiz kalması içinde bir takım kimyasalların kullanılması zaruridir.

Havuz Kimyasal İlaçları

Havuz Kimyasal İlaçları

Havuz kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, sağlık yönünden herhangi bir tehlikenin oluşmasına olanak sağlayacak durumlardan uzak durmaktır. Bu aşamada havuzda kullanılması gereken kimyasallar belirlenmiştir. Ayrıca yüzme havuzları için belirlenmiş birkaç kıstas bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Havuzun rengi görüşü engellememeli. Su berrak ve görülebilir olmalıdır.
  2. Sterilizasyon ve oksidasyon bakımından hijyenik olmalıdır.
  3. Yüzme esnasında emniyet tam olarak sağlanıyor olmalıdır.
  4. Çok iyi bir havuz filtrasyon sistemine sahip olmalıdır.
  5. Havuzun zemini, yan duvarlarını ve çevresini son derece titiz bir şekilde temizleyerek doğru oranda havuz dezenfektanları kullanılarak mikroplardan arındırılması gerekmektedir.

Havuzun temiz bir şekilde kullanılmaması ya da periyodik bir şekilde temizliklerinin yapılmamış olması, hastalıklara davetiye çıkartacaktır. Unutmayın ki havuzda ki suda sadece su bulunmamaktadır. Havuza giren insanların salgıladığı ve doğal yollardan gelebilecek olan kir, saç, ter, yağ, üre, tükürük, otlar, yapraklar, yosun sporları ve mikroorganizmalar gibi birçok unsurda yer almaktadır.

Bahsi geçen bu unsurların sadece temiz suyla yıkanarak temizlenebileceği düşüncesi oldukça yanlıştır. Doğru oranda ve doğru türde kimyasallar kullanılarak temizlenmeyen havuzların tam anlamıyla "temiz" olduğunu söylemek imkânsız olacaktır.

Doğru Havuz Temizliği Nasıl Yapılır?

Havuzun temizlenmesi değil doğru şekilde havuz bakımı yapılması gerekmektedir.

Havuz kimyasalları kullanımında dikkat edilmesi gereken başında havuz suyunu test etmek ve test sonucuna göre havuz eksik olan kimyasalların tamamlanması gerekmektedir, bir çok havuz kullanıcıları havuz suyuna rutin olarak kimyasal ilave etmektedirler bu çok sakıncalı bir durumdur  hava şartları taze su alım miktarı yüzücü sayısı gibi bir çok değişkenler olması sebebi ile kullanılacak kimyasal oranları değişe bilmektedir havuz test etmeden kimyasal ilavesi yapmayınız  Unutmayın ki uygun bir şekilde temizlenmeyen havuzlar sürekli olarak mikroorganizma barındırdığı için hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır. Havuz temizliğinde ana dezenfektan olarak kullanılan Toz havuz kloru, buna ek olarak yosun oluşmasını ve üremesini engelleyecek yosun önleyici maddelerin kullanılması sayesinde havuz suyu kontrol altına alınmış olur. Bu sayede bakteri ve mikroorganizmaların üremesinin önüne geçilmiş olacaktır. Bu durumda pis kokuların önüne geçtiği gibi aynı zamanda su renginin de berrak olarak kalması sağlanmış olacaktır.

"Farklı Fikirlere Farklı Çözümler Sunuyoruz."

Bodrum Havuz, Kalitemiz Farkımız

×