Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Havuz Kenar Oluk Izgaraları

Havuz Kenar Oluk Izgaraları, havuz yapı malzemeleri arasında birbirinden çeşitli malzemelerin farklı görev ve üstlendikleri taşmalı havuzlardaki kanal örtüsüdür.  Havuz Kenar Oluk Izgaraları da, havuzlar için önemli olan ünitelerinden birisidir. Havuz estetiği ve havuz temizliği açısından oldukça yaralıdır.

Havuz Kenar Oluk Izgaralarının Yararları Nelerdir?

Havuz temizliği açsısından bakıldığında, havuz yüzeyine çevreden gelen yaprak gibi maddeler, Havuz Kenar Oluk Izgaralarının üzerinde kalır ve kolayca temizlenir, havuz suyunun devirdaim döngüsü içine karışması engellenir.

Havuz güvenliği açısından ise havuz savak kanalının üzeri Havuz Kenar Oluk Izgaraları ile örtülerek olası kazaların önüne geçilmiş olunur ve havuz daha kullanışlı hale gelir. Doğal olarak zamanla yıpranan, deforme olan Havuz Kenar Oluk Izgaraları, üzerine basılması ile kırılarak insanlarda burkulmaların, yaralanmalarının önüne geçilmesi için titizlikle kontrol edilmeli ve değiştirilmelidirler.

Yazın en önemli eğlence aracı haline dönüşen havuzlarda kenar ızgaralıkların kullanımın ihmal edilmesi demek, kaza ihtimalinin artması anlamına gelir. Bu nedenle, havuzun etrafında gerekil tedbirlerin alınması ve birinci sınıf malzemeden imal edilen havuz ızgara ürünlerinin kesinlikle kullanılması önem ifade eder. Havuz kenarlarında kullanılan ve savak adı verilen ürünler hemen hemen havuz kenar ızgarası ile aynı amaca yönelik tercih edilen ürünlerdir. Ancak havuz ızgara ürünleri savak malzemelerine alternatif olarak piyasaya çıkan ve daha kullanışlı olduğundan dolayı giderek tercih edilebilirliğini artıran bir üründür.

Bu ürünlerin belirli bir ömrü vardır. Oldukça ucuz malzemeden imal edilen havuz kenar ızgarasının dayanıklılık performansı oldukça düşüktür. Bu ürünlerin yıpranması ve kullanım ömrünü tamamlaması halinde kayganlaşma meydana gelebilir. Bu da, havuz kenarındaki kazaları artırabilir. Kazaların yaşanmaması adına havuz ızgara ürünlerinin malzeme kalitesine dikkat etmek ve kullanım ömrünü tamamlayan ızgara ürününün yenilenmesini sağlamak gerekir.

Havuz Kenar Oluk Izgaraları

Havuz Kenar Oluk Izgaraları  Fiyatları

Havuz ızgaraları, giderek tercih edilebilirliğini artıran havuz malzemeleri arasında. Bu ürünleri almadan önce malzeme kalitesinden emin olunması gerekir. Piyasa fiyatının çok altında satışa sunulan ızgara modellerinin ömrü de çok kısa olur ve arzu edilen performansı sunmayacağı için yenilenmesi gerekir. Bu da, ek bir maliyet anlamına gelir. Havuzunuza uygun ızgara tasarımları ile çok daha uzun süreli kullanım mümkün olur ve elde edilmek istenilen performans da yakalanır.

Çift ve tek geçmeli havuz kenarlıkları ve farkları

Çeşitli havuz kenarlık ürünleri vardır. Bunlar, çift ve tek geçmeli olarak ayrılır. Çift geçmeli ürünler çok daha dayanıklı ve kullanım açısından uzun ömürlüdür. Ancak tek geçmeli ürünler, çifte göre daha kısa ömürlüdür. Ancak amorf havuz modelinde esnek bir birleşim imkanı sunar. Büyük ve sık kullanılan havuzlar için çift geçmeli modeller daha uygun bir üründür.

Havuz ızgara ölçüleri uzunluk açısından farklı formlara sahiptir. Ancak yükseklikleri 20 ila 30 milimetre kadardır. Havuz kenarlıklarına en çok zarar veren hususlardan biri de UV ışınlarıdır. Ancak yeni tasarlanılan havuz ızgaraları UV ışınlarına karşı dayanıklı ve korumalıdır. Böylece, daha uzun süre kullanılmasına imkan sağlanmıştır.

Bunların haricinde de farklı havuz ızgara ürünleri bulunur. Paslanmaz ızgara modelleri bunlardan birisidir. Bu model, çelik saçtan imal edilir ve uzun süre dayanıklıdır. Yüzme havuz modelleri için tercih edilen çevresel taşıma ızgaraları en sık karşılaşılan üründür. Yine döner tip ızgara modeli, porselen ızgaralar da farklı çeşitler arasında sayılabilir.

Havuz modelinize en uygun havuz ızgara ürünlerini tedarik ederek, hem estetik hem de dayanıklı ürünlere sahip olabilir, havuz ızgarasının sunduğu avantajlardan yararlanılabilir.

Havuz kenar oluk ızgarası modellerine ve fiyatlarına buradan Havuz Kenar Oluk Izgaraları Fiyatları na ulaşabilirsiniz.

×