Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Havuz Ampulleri
Havuz aydınlatma lambalarında birinci öncelik güvenli bir ortam yaratmak olmalıdır.

Led Havuz Ampulü

Havuz Ampulleri

Yaz ve kış kullanılabilen havuzların güvenliklerini sağlamak için doğru bir aydınlatma planı olması gerekir. Bu planın en önemli parçalarından biri ise, kuşkusuz led havuz ampulleri dir. İhtiyaca uygun bir şekilde seçilen Havuz ampulleri ile havuzdaki ışıklandırma beklenilen verimin alınması mümkündür. Ancak ucuz havuz ampulleri veya yanlış aydınlatma planı ile havuz güvenliği riske edilebilir ve yüzme deneyimi olumsuz etkilenir.

Güvenli aydınlatma neden önemlidir?

İnsanların en önemli yaz eğlencelerinden biri yüzmedir. Bunun için havuzun her yönden güvenli olması gerekir. Hijyen ve temizliği yeteri kadar iyi olan bir havuzun doğru ampul ve aydınlatma ile donatılmamış olması güvenlik risklerine neden olur. 50 dereceden daha düşük açılarla yapılan aydınlatma nedeniyle yüzen kişilerin gözleri kamaşabilir ve havuz içerisindeki görme alanı daralır. Bu da, bazı kazalara neden olabilir. Bununla beraber cankurtaran tarafından havuz yüzeyinin sağlıklı bir şekilde görünümü de engellenir. Acil bir müdahale gerekmesi halinde gecikme yaşanabilir.

Kaliteli ve doğru aydınlatmanın en önemi araçlarından biri Led havuz ampulü. Renkli veya renksiz olarak satışa sunulan ampul modelleri sıva altı veya üstüne konumlandırılabilir çeşitleri ile ihtiyaca göre tedarik edilmelidir. Havuzun büyüklüğü ve kullanım amacına göre ampul güçleri ve sayı adedi belirlenebilir. Su sporları ile ilgili organizasyonların düzenlendiği bir havuz için en kaliteli led sistemlerinin tercih edilmesi gerekir. Böylece havuz aydınlatma daha sağlıklı ve uzun süreli gerçekleşir.

Havuzlarda yüzen kişilerde göz kamaşmasını engellemek için endirekt aydınlatma armatürleri de tercih edilebilir. Led havuz lambaları mercek yardımıyla farklı açılara yapılan yönlendirmeler sayesinde herhangi bir göz kamaşması yaşanmadan yüzme deneyimi artırılır ve havuz güvenliği de sağlanmış olur. Birinci sınıf led havuz ampulleri ile estetik bir aydınlatma imkanı sunmak da mümkündür. Özellikle havuzun kullanılmadığı akşam saatlerinde estetik bir aydınlatma ile lüks bir atmosfer yaratılabilir. Bunun için farklı renk özelliklerine sahip havuz ampulü modelleri tercih edilebilir. Uzun süre kullanıma uygun, bakım gerektirmeyen ve yüksek performans sunan Led havuz ampulleri ile hedefe ulaşılabilir.Tüm havuz aydınlatma armatürleri havuz lambalarını bodrum gündoğan e-havuz market mağazamızdan temin edebilirsiniz

"Farklı Fikirlere Farklı Çözümler Sunuyoruz."

Bodrum Havuz, Kalitemiz Farkımız

×