Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Dekoratif Süs Havuzları

Dekoratif süs havuzları farklı ebatlarda üretimi yapıldığından her türlü alanda kullanıma uygundur. Farklı malzemelerden üretilebilen dekoratif süs havuzları kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Dekoratif süs havuzlarında kurulum yapılacak alana göre birçok seçenek mevcuttur.

Bu havuzlar polyester, mermer ve doğal taşlar kullanılarak istenilen ebatlara göre yapılmaktadır. Dekoratif süs havuzlarına günlük hayatımızın birçok yerinde rastlamak mümkündür. Dekoratif süs havuzlarının yapımına teknolojinin de dahil olması bu havuzları tam bir eğlenceye çevirmiştir.

Dekoratif Süs Havuzları
Dekoratif Süs Havuzu

Dekoratif Süs Havuzları Nasıl Yapılır?

Dekoratif süs havuzu kurulum yapılacak yere göre farklı malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Doğal taş ve mermer tarzı malzemeler kullanılarak yapılmak istenilen dekoratif süs havuzlarında açık ve geniş kullanıma sahip yerler ön planda olmaktadır. Buna karşılık polyester gibi dayanıklı ve istenilen ölçülerde üretimi yapılan dekoratif süs havuzlara daha geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Süs havuzları kurulumu yapılmak istenen alana göre istenilen malzemeden kısa sürede inşa edilmektedir. Dekoratif süs havuzlarının kurulmasında zeminin kazılması yapılabilir veya zemin düzlenerek örme şeklinde yapılabilir. Hazır ölçülere sahip dekoratif havuzlarda ise sadece kuruluma yapılacak yerde düzenleme yapılarak kolayca dekoratif süs havuzu aktif hale getirilmektedir.

Dekoratif Süs Havuzları Nerede Kullanılır?

Dekorasyon amaçlı olarak yapılmak istenilen süs havuzlarını birçok yaşam alanında kullanmak mümkündür. Dekoratif süs havuzu ebadına ve kurulmak istenilen yere göre üretimi yapıldığı için oldukça geniş bir kullanım alanı bulunuyor.

Dekoratif süs havuzu kullanılan yerler arasında;

 • Alışveriş merkezleri
 • Bahçeler
 • Parklar
 • Okullar
 • Salonlar
 • Balkonlar
 • Teraslar

Gibi birçok yaşam alanına dekoratif süs havuzları yapılabilmektedir. Dekoratif süs havuzları kurulumu yapılan her alanda muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır.

Dekoratif Süs Havuzu Çeşitleri

İstenilen boyutlarda üretimi yapılabilen dekoratif süs havuzlarında çeşitlilik de oldukça geniştir.

Dekoratif süs havuzu çeşitleri arasında;

 • Işıklı havuzlar
 • Fıskiyeli havuzlar
 • Şelaleli havuzlar
 • Animasyonlu havuzlar
 • Minyatür havuzlar
 • Yüzme havuzları

Olmak üzere farklı amaçlar için kullanılan birçok dekoratif süs havuzu çeşidine rastlamak mümkün. Dekoratif süs havuzları sarayların ve zenginlerin tarih boyunca en önemli gösteriş sembolleri olmuştur. Günümüz koşullarında ise daha uygun maliyetlere sahip olduğu için isteyen herkes tarafından kolayca temin edilebilir hale gelmiştir.

Dekoratif Süs Havuzu Bakımı Nasıl Yapılır?

Sahip olduğunuz dekoratif süs havuzunun boyutuna göre farklı bakım yöntemleri bulunmaktadır. Küçük ölçülere sahip olan ve ev, ofis, teras gibi alanlarda bulunan polyester havuzların temizlenmesi için özel üretilen kimyasallar kullanılarak kısa sürede bakım ve temizlik yapılabilmektedir.

Ancak daha büyük çapta bir süs havuzu olması durumunda profesyonel temizlik ve bakım ekipmanları kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Dekoratif amaçlı yaptırılan bir süs havuzunda belirli aralıklarla temizlik yapmak hijyen açısından gereklidir. Dekoratif süs havuzları sürekli durgun kalması halinde birçok hastalık, bakteri oluşumu yanında koku da yapacaktır.

Bu tür sorunların ortaya çıkmasını önlemek için basit yöntemler kullanmak yeterli olacaktır. Dekoratif süs havuzlarında bulunan suların steril hale getirilmesi için klor gibi özel su temizleme ürünleri kullanılabilir. Bu havuzların yüzeylerini temizlemek için de özel havuz temizleme kimyasalları, havuz fırçası, havuz süngeri ve vakum hortumları kullanmak yeterli olacaktır.

×