Merkez

0850 888 11 48

e-şube

0850 888 40 48

Bodrum Havuz Tuz Klor Jeneratörü

Tuz Klor Jeneratörü yüzülebilir, sağlıklı ve hijyenik bir havuzun mümkün kılınmasına yönelik yeni nesil çözümler arasında yer alıyor. Geleneksel olarak karşımıza çıkan birtakım kimyasal uygulamalarla havuz temizliğinin sağlanması hem daha maliyetlidir hem de ekolojik sistem için riskler yaratabilir.

Bodrum Havuz Tuz Klor Jeneratörü Neden Gereklidir?

Bu durumu ortadan kaldırmak için tuzdan klor üreten jeneratörler kullanılarak daha az maliyetle havuz temizliğinin sürdürülebilirliği sağlanıyor. Üstelik tuzdan klorun üretilmesinden elde edilen faydalar ve yararlar geleneksel yöntemlerle yapılan temizlik yöntemlerine nazaran çok daha etkilidir.

Tuz klor jeneratörleri kullanılan havuzlarda klor, yosun önleyici gibi pek çok kimyasal madde kullanılmasına gerek kalmadan havuzun bakımı ve suyun kalitesi sürekli kontrol edilmektedir. Böylelikle bu malzemeler için ödenen ücretin külfetinden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca tamamen dijital olan Tuz klor jeneratörleri ile ekstra personel masrafı da ödemek zorunda kalmazsınız, çünkü sistemin tüm çalışmaları dijital olarak ayarlanmaktadır.

Ekolojik tuzlu havuz sistemleri insan sağlığına herhangi bir zararlı öge bulundurulmayan havuz sistemleridir. Ekolojik havuz sistemleri ile doğadaki suyun temizliği ve berraklığına sahip havuza sahip olmanın mutluluğunu yaşayabileceksiniz. Denizde bulunan tuz bakteri üretilmesine engel olurken tuzlu havuz sistemlerinde de aynı mantık bulunmaktadır. Denizdeki tuz oranının çok daha az miktarda bulunduğu tuzlu havuz sistemlerinde bakteri oluşumu büyük oranda engellenmektedir.

Suyun daha berrak bir görünüme sahip olmasını sağlamak için tuzlu havuz sistemleri günümüzde sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Tuzun insan vücuduna olan faydaları saymakla bitmez. Bu sistem sayesinde klorun ve yosun önleme kimyasallarının ortaya çıkardığı rahatsız edici koku ve tat ortadan kalkmış olacaktır.

Tuz klor jeneratörleri kendi ücretini çok kısa sürede amorti ederek sistemin ekonomik katkı sağlayacak seviyeye gelmesini sağlamaktadır. Hem personel giderlerinden hem de kullanılan malzeme giderlerinden sizleri kurtararak kaliteli suya sahip bir havuza ortaya çıkarmaktadır. Tuz klor jeneratörleri dünya genelinde milyonlarca havuzda kullanılmakta ve günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır.

Sağlığa zararlı kimyasalların hayatımızın her alanında sıklıkla kullanıldığı bu dönemde ekolojik havuz sistemleri yükselen bir değer olarak ifade edilmektedir. Kimyasalların insan sağlığına verdiği zararın ortaya çıkardığı alerjik reaksiyonlar, göz yanması gibi pek çok etkinin ortadan kaldırıldığı havuzlar ekolojik havuz sistemleri tarafından ortaya çıkarılmaktadır.

Havuz temizleme kimyasallarının içerisinde bulunan yüksek miktardaki asit nedeniyle hem cildinizde tahriş meydana gelebilmekte hem de gözleriniz yanmaktaydı. Oysa ki Tuz klor jeneratörleri ile göz yakmayan tuz miktarı ile havuzun tüm sterilizasyonu gerçekleştirildiği için sağlık dostu çözüm sunmaktadır.

Bodrum Havuz Tuz Klor Jeneratörü

Neden Tuzlu Havuz Sistemi?

İnsan vücudunda da tuz vardır ve bu tuzlar sayesinde mikroorganizmaların vücudumuzu sarması mümkün olmaz.

Gözyaşının tuz içermesinin sebebi, göze dışarıdan gelebilecek mikroorganizmaların yaşamasını ve göz sağlığını bozmasını engellemektir.

Havuz için gereklilik arz eden tuzun da göz yaşındaki tuz oranı referans alınarak sağlandığını not edelim.

Tuzdan imal edilen klorun havuz içerisindeki mikroorganizmaları oksitlendirmektir ve yok etmesi sağlanıyor.

Bir nevi su dezenfeksiyonu'nun dinamik ve süreklilik şeklinde havuzun daima temiz ve kullanılabilir kalmasını sağlanmasından söz edebiliriz.

Su içerisindeki mikroorganizmaların görülebilmesi mümkün değildir.

Birtakım kimyasallarla etkisiz kılınması da zor olabilir. Ancak insan vücudundaki gibi önemli bir maden sayılan tuzla görünmeyen mikroorganizmaların havuz içerisinde barınması ve sağlığı tehdit etmesi engellenebiliyor.

Tuz oranının stabil tutulmasıyla insan vücudun tahriş olmasının önüne geçiliyor. Havuz içerisinde partikülleşmeyen ve sürekli devir daim ile yenilenen havuz suyunun insan için sağlıklı bir hale gelmesi mümkün oluyor.

Bu sistemle elde edilen temizlik sayesinde mayoların solması da engelleniyor. Ayrıca; saç, deri kopmaları ve daha farklı partiküllerin sudan daha hızlı arınması da sağlanabiliyor. Klorlu suların deri ve saç için de faydası vardır.

Tuz klor jeneratörleriyle suyun temizliğin sağlanması otomatik şekilde gerçekleşir. Geleneksel yöntemde ise, ölçülerin tutturulamaması klorun kokusu veya yakıcı bir etki göstermesine neden oluyordu.

Tamamen dijitalleşen sistemin tüm havuzlar için uygulanması halinde elde edilecek verimlilik oldukça yüksektir. Tuz değerinin düşmesi halinde otomatik olarak gerekli seviyeye getiren, koku, ses gibi dezavantajlara sahip olmayan makinelere sahip olmanız halinde daha temiz bir havuzu mümkün kılabilirsiniz.

Bodrum Tuz Klor jeneratörü Fiyatlarına Buradan Ulaşabilirsiniz.

×