Neden Bodrum Havuz?

BODRUM HAVUZ

Havuz Bakımı
Temelleri

Havuzunuzun suyunu sağlıklı ve pırıl pırıl temiz tutmak için birkaç temel bakım adımı gerekir. Ürünlerin kullanımı, bakımı ve bu bölümde havuzun kolay bakımı için suyunuzu nasıl test edeceğiniz konusunda bilgi edinin.

Bize Ulaşın

BODRUM HAVUZ

22 Yılı Aşkın Tecrübe

BODRUM HAVUZ Havuzunuzun düzenli bakımını yapabilmeniz için gerekli ürünlerin satışı ile birlikte, periyodik bakım ve havuz revizyonu faaliyetlerimiz arasında yer almaktadır.

Havuz Bakım Hizmetleri

Pompanın Rolü

Sirkülasyon sisteminin merkezi pompadır. Suyu havuzdan hareket ettirir ve tekrar havuza göndermeden önce toz, kir ve kalıntıların giderilmesi için filtreden geçirir. Pompanızı ne kadar süreyle çalıştırmalısınız? Boru ebadı, havuz ebadı, yüzücü yükü ve gerçek pompa ebatının tümü, pompanızı ne kadar çalıştırmanız gerektiğini belirlemede rol oynar.

Doğru zaman için havuz uzmanınıza danışın. Özel havuzunuza bağlı olarak, havuzunuzu temiz ve temiz tutmak için gereken uygun süreyi belirleyebilirler. İyi bir kural, pompanızı her 10º sıcaklıkta yaklaşık 1 saat çalıştırmaktır.

Pompanız çalışmıyorsa, havuzunuzdaki su düzgün şekilde sirküle edilmez veya filtrelenmez. Pompanın çalıştırılması ve su sirkülasyonu, havuz bakım sorunları önlemeye yardımcı olmak için en iyi yoldur.
Uygun Fiyat

Uygun Fiyat Politikamız ile siz değerli müşterilerimize kalite ürünleri uygun fiyata satıyoruz.

Kalite Politikamız

Müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini; kalite, verimlik, yenilik ve çözüm odaklılık prensipleri ile karşılamak,

Kaliteli Hizmet

Müşteri odaklı müşteri memnuniyetine dayalı hizmet anlayışı Sorunsuz iş süreçleri Etkin enerji kullanımı ve çevreyi koruma

Müşteri Odaklılık

Her gün daha da büyümenin daha da gelişebilmenin yolu müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaktan geçer.

Filtrasyon Sistemi

Havuz Filtraston Sistemleri

Filtrasyon sisteminin görevi, havuz filtreleri çözünmeyen kir ve kalıntıları havuz suyundan uzaklaştırmaktır. Havuz pompa sepeti yaprak saç vs filtrelenmesinde rol oynar, sistemin temel elemanı ise havuz filtresinin kendisidir. Kumu veya DE filtrelerini çok sık geri yıkarsanız, filtre temizleme potansiyeline ulaşamaz ve su israfı yaparsınız. Filtrelerin çoğu, basınç göstergesi temizledikten sonra 1,5-2 atü yükseldiğinde geri yıkama gerektirir. Skimmeri ve havuz pompa sepetinin havuzunuzu temiz tutmada oynadığı rolü anlamak için havuz uzmanınıza danışın. Sahip olduğunuz filtre türüyle ilgili ayrıntılar için her zaman kullanıcı kılavuzunuza bakın.

Filtre Türleri

Yüzme havuzlarında yüzücülere ve çevreye giren su ve pisliği gidermek için kullanılan üç tür filtre vardır.

1. Kum Filtreleri - Kir, “ters yıkama” veya su akışını tersine çevirerek bir kum filtresinden uzaklaştırılır. Basınç göstergesi 1.5-2.0 atü gösterdiğinde filtre geri yıkanmalıdır. normal işletme basıncında artış. Bu, filtre tamamen temiz olduğunda manometrede belirtilen basınçtır. Kum filtreleri biraz kirli olduklarında daha verimlidirler; Sonuç olarak, yalnızca basınçtaki artışın gerektirdiği durumlarda geri yıkanmalıdır. Kum filtreleri en az her mevsim bir filtre temizleyicisi ile temizlenmelidir.

2. Kartuş Filtreleri - Basınç göstergesi 1.5-10 atü artış gösterdiğinde kir kartuş kartuşundan çıkarılmalıdır. normal çalışma basıncı fazla. Kartuşları filtreden çıkarın ve tüm kir ve kalıntıları kartuş bloğundan çıkarın. Ardından elemanları en az 12 saat filtre temizleyiciye batırın. Bu, filtre elemanına gömülmüş tüm yağları ve gresleri temizleyecektir. Suya batırdıktan sonra, kartuşları çıkarın ve temiz suyla iyice durulayın. Filtre elemanlarının filtreyi tekrar takmadan önce kurumasına izin verirseniz, en yüksek filtre verimliliği elde edilir. Sirkülasyon veya filtreleme sistemleri için herhangi bir “düşme süresi” yaşanmaması için, ikinci sette bir kartuş elemanı seti satın almanız önerilir, böylece ilk sette düzenli olarak değiştirilebilsinler.

3. Diyatomlu Filtreleri - Kum gibi DE filtresi, basınç 1.5-2 atü arttığında filtreyi geri yıkayarak temizlenir. Bununla birlikte, filtre geri yıkandıktan sonra, filtredeki ızgaraları kaplamak için yeni DE eklenmelidir. Bu, DE'yi kepçe içerisine dökerek gerçekleştirilir. Yağları ve diğer doğal yağ birikintilerini kesmek için DE filtre ızgaraları her mevsim en az bir kere filtre temizleyici kullanılarak temizlenmelidir. Ayrıca, yılda en az bir kez DE filtresinin tamamı sökülmeli ve iyice temizlenmeli, ayrıca ızgaralardaki yırtıklar veya yırtılmalar incelenmelidir.
Kalite Politikamız

Ulusal ve uluslar arası standartlarda ürün ekipman ve malzemelerin seçimleri ile kalite ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak

Sağlık

Havuz sağlık ve güvenliği konusunda sektörel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek sektöre öncülük etmek.

Doğa ve Çevre

Doğal çevreye verilecek zararları minimuma indirmek ve etkin bir çevre koruma bilinci yaratmak ve tüm çalışmalarımızda çevresel sürdürülebilirliği sağlamak, doğal kaynakları etkin ve verimli kullanmak,

Havuz filtreleme sistem fiyatları için lütfen tıklayınız.
Bodrum Havuz Bakım Sistemleri

Havuzunuzu Test Etme

Havuzunuzu yaz aylarında haftada 2-3 kez ve kış aylarında haftada bir kez test etmek, yüzücünün rahatını sağlamak için yeterli su dengesini ve dezenfektan seviyelerini korumak için önemlidir. Aynı zamanda havuz suyuna her daim havuz kimyasal ilavesi yapılmadan önce havuz suyu test etmek ve ihtiyaca göre havuz kimyasalı ilave etmek gereklidir Test şeritleri, havuzu, pH ve toplam alkalinliğin yanı sıra yeterli dezenfektan seviyeleri için test etmenin hızlı bir yoludur.

Uygun testler ayrıca kalsiyum seviyelerinin korunmasını ve havuz suyunda hiç metal bulunmamasını sağlar. Bu testler siz veya havuz uzmanınız tarafından yapılabilir. Kireçlenmeyi veya aşındırıcı etkiyi önlemek ve maksimum yüzücü rahatlığını sağlamak için havuz suyu aşağıdaki seviyelere dengelenmelidir:

Yasal

Tüm faaliyetlerimizde yasal ve mevzuat şartlarına uyum sağlıyoruz.

Kişisel Veriler

Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz ve tüm ilgili tarafların kişisel verilerini korumak ve gerekli önlemleri almak.

Yükselen Teknoloji

Bodrum Havuz kullandığı tüm malzeme ve ekipmanda üst düzey teknolojiyi, dolayısıyla kaliteyi seçer.

Havuz Bakım Hizmetleri

Dengeleme pH

pH, havuz suyunda asit ve baz ölçümüdür. Havuzun pH'ı gerekirse günlük olarak test edilmeli ve ayarlanmalıdır. Havuz suyunun pH'ı ölçeğin asit tarafına doğru sürüklenirse 7.0 nin altı, havuz yüzeylerinde ve ekipmanlarda korozyon meydana gelebilir. Havuz suyunun pH'ı taban tarafına doğru sürüklenirse - ölçeklendirme, tortular ve bulutlu su oluşabilir. Havuzun pH değerini artırmak için bir pH yükselticisi kullanın. Havuz suyu ph 8,5'ise havuzda bulunan, klorun sadece yaklaşık% 10'kısmı aktif klordur.

Havuz ph 7.0'de, ise aktif klor yaklaşık% 73 aktif klordur . PH'ı 7.5 civarında sürdürürseniz, klor% 50-60 aktif olacaktır. PH'ı kontrol altında tutmak, halihazırda havuzda bulunan klorun tam potansiyelini kullanmanıza izin verecektir. Havuzun pH değerini düşürmek için, bir pH düşürücü kullanın. Test sonuçlarına ve havuz büyüklüğüne göre eklenecek uygun miktarda ürün için etiket talimatlarını izleyin. NOT: Havuza herhangi bir havuz bakım ürünü eklerken her zaman etiket talimatlarını izleyin. Ürünleri asla birlikte karıştırmayın. Ürünlerin nasıl kullanılacağından emin değilseniz, yerel havuz uzmanınızla iletişime geçin
Kurulum Hızı

Havuzlarımız ebadına bağlı olarak ( 6 m2 - 1000 m2) 10 ile 50 gün arasında teslim edilebilmektedir.

Kalite

Tüm malzemelerimiz konusunda deneyimli, sektöründe lider firmalardan temin edilmekte ve işçilik kalitesinin yüksek olması ile bilinmektedir.

Estetizm

Havuzlarımız en çok tercih edilen, beğenilen standart formlarda hazır olarak üretildiği gibi, hayal edilen her formda da sipariş edilebilmektedir.

Yüksek teknoloji

Ulusal Havuz kullandığı tüm malzeme ve ekipmanda üst düzey teknolojiyi, dolayısıyla kaliteyi seçer.

20 Yılı Aşkın Tecrübe ile Sizlerleyiz!

Bodrum Havuz, Havuz Bakım Hizmetlerimiz

Havuzlarımız artçı depreme ve depreme karşı en yüksek direnç gösterecek kalite, işçilik ve teknoloji ile yapılmaktadır.Sağlıklı, hijyenik, güvenli, estetik, kısmen taşınabilir durumdadır.

Müşteri Memnuniyeti
Hızlı Servis
Tecrübeli Personel
Hızlı İletişim
Kaliteli Ürünler
Online Alışveriş
Bodrum Havuz

Dophin Havuz Robotları Kullanım Kılavuzları

Robot otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır ve çevrim süresi bitince duracaktır. Bundan sonra güç ünitesini kapatın ve fişten çekin.

Bodrum Havuz

Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?

Havuzunuzun suyunu sağlıklı ve pırıl pırıl temiz tutmak için birkaç temel bakım adımı gerekir.

Bodrum Havuz

Sıkca Sorulan Sorular

Görüş ve Önerileriniz Bizim İçin Önemli,

Size Yardımcı Olmak İçin Bizi Ulaşabilirsiniz
0850 888 11 48

 • Havuzları ne sıklıkla temizlememiz gerekir?
  Yüzme havuzunuzu sık kullanıyorsanız ya da havuz yüzeyine düşen çok fazla yaprak vs. gibi tortu oluşturabilecek atık varsa, havuz skimmer’lerinin ve pompa sepetlerinin günlük olarak temizlenmesi gerekmektedir. Müstakil villa Havuzları haftada 3 defa havuz taban dip temizliği yapılmaktadır umuma açık olan havuzlarda ise bu süre haftanın her günü kapsamaktadır günlük ve. Haftalık temizlik aynı zamanda seramiklerin kir tutmaması açısından da faydalı olacaktır düzenli havuz taban ve duvar temizliği havuz kimyasalları tüketimini azaltacağı unutulmamalıdır.
 • Havuz pompasını günde ne kadar açık tutmanız gerekir?
  Havuz pompanız havuzun temizliği için büyük bir rol oynar. Havuz suyunun sirkülasyonu kilit bir rol oynarken çoğu zaman da hafife alınır. Havuz suyunun sirkülasyonu suyun filtrelenmesini sağlarken suya eklenen kimyasalların da havuza dağılmasını kolaylaştırır. Müstakil villa havuzlarında havuz pompa çalışma süresi havuz suyunun 3 ila 4 çevrim arasında çalışması önerilmektedir.
 • Havuzunuzun kimyasal dengesini nasıl sağlarsınız?
  Bir havuzda hijyeni sağlamak için, İlk olarak yüzme havuzunun kimyasal dengesi sağlanmalıdır, Sürekli dezenfeksiyon için,
  1- Ph’ ı dengede tutun, 7,20- 7,40 aralığında tutmaya özen göstrein.
  2- Klor seviyesini koruyun, açık havuzlarda 1,00-3,00 ppm kapalı hav. 1,00-1,50 ppm.
  3- Yosun önleyici, çöktürücü ve berraklaştırıcı gibi yardımcı ürünleri mutlaka kullanın,
  4- Haftalık fırçalama, dip süpürgesi, ters yıkama işlemlerini ihmal etmeyin.
  5- Her yüzücü için günlük 50 litre havuza taze su alın